Zistite o vinárstve viac

Vinohradníctvo a vinárstvo je krásna, no náročná profesia, prinášajúca so sebou viaceré úskalia, pretkávané neporovnateľnými radosťami z dobre odvedenej práce. V nasledovných príspevkoch sa Vám pokúsime odhaliť zákulisie vinárskeho roku, aby ste sa aj vy stali jeho súčasťou a získali ešte lepšiu predstavu o fungovaní celého procesu.

Novinky
Zlato z Japonska!

Zlato z Japonska!

10. jún 2022

Japonsko je všeobecne známe svojím typickým vínom Saké, vyrobeným z ryže, avšak postupne tu rozkvitá aj výroba vína hroznového. 

Významné ocenenia z Viedne pre Vinum Kult!

Významné ocenenia z Viedne pre Vinum Kult!

12. október 2020

Mnoho tohtoročných vinárskych súťaží bolo zrušených, našťastie prebehla tá svetovo najväčšia a jedna z najuznávanejších - AWC vo Viedni.

Úspech na AWC Vienna!

Úspech na AWC Vienna!

05. november 2018

AWC Vienna, najväčšia oficiálne uznaná vinárska súťaž je jednou z najdôležitejších a najvýzmnamnejších súťaží vinárskeho sveta. Počet prihlásených vzoriek vín sa každoročne pohybuje okolo 12000 a počet zúčastnených vinárstiev dosahuje vyše 1700 vinárstiev z takmer 40 krajín celého sveta. Bodové hodnotenie vín na súťaži je zároveň napr. oproti Slovenským súťažiam ešte o kúsok prísnejšie. Slávnostné vyhodnotenie ocenených vín a vinárstiev prebieha vždy koncom októbra priamo vo Viedenskej radnici.

Odrodový charakter

Odrodový charakter

09. august 2017

Často sa objavuje názor, že oranžové vína sú uniformné a stráca sa v nich odrodový charakter. Čo vlastne tvorí odrodový charakter vína?

Hodnotenie vína

Hodnotenie vína

09. august 2017

Určite sa každý z vás už stretol z hodnotením vína. Najčastejšie sa používa 100 bodový systém. Čo ale znamenajú tie body v ľudskej reči? Čo si má bežný konzument predstaviť pod 84 bodovým vínom? Aký je rozdiel medzi zlatým a strieborným vínom?

Naše vína

Kontakty

+421 948 052 280
+421 905 659 012
vinumkult@gmail.com

Sociálne siete